Ευκαιρίες Καριέρας

Clip News - Carreer

Βασικό μέλημα της εταιρείας είναι να προσφέρει στους εργαζόμενους της ένα αίσθημα ασφάλειας και σιγουριάς, καθώς και τις συνθήκες εκείνες που διαμορφώνουν ένα ευχάριστο και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον.

Η φιλοσοφία μας στην Clip News είναι να είμαστε μια μεγάλη οικογένεια, με κοινό όραμα, κοινές φιλοδοξίες και στόχους. Ενθαρρύνουμε πάντα τη δημιουργικότητα και τις ιδέες των εργαζομένων μας. Ο μέσος όρος ηλικίας των εργαζομένων μας δεν ξεπερνάει τα 30 χρόνια, με αποτέλεσμα η φιλοσοφία αλλά και η συνεργασία μεταξύ των εργαζομένων να βασίζεται κυρίως στην ελεύθερη διακίνηση ιδεών προς υλοποίηση.

Ψάχνουμε νέους ανθρώπους με δημιουργικές ανησυχίες που θέλουν να εργαστούν ομαδικά. Θέλουμε αξιόπιστα άτομα που μπορούμε να εμπιστευτούμε. Αν ενδιαφέρεστε να εργαστείτε μαζί μας, μπορείτε να συμπληρώσετε την φόρμα παρακάτω και να μας στείλετε το βιογραφικό σας.

Τα διαθέσιμα τμήματα για πρόσληψη στην εταιρία μας είναι τα παρακάτω:

Τμήμα International
Είναι το τμήμα που καθημερινά επεξεργάζεται και μεταφράζει στην Αγγλική γλώσσα τα αποκόμματα που αποστέλλουμε σε συνδρομητές του εξωτερικού.

Για να κάνετε αίτηση σε αυτό το τμήμα οι απαραίτητες προϋποθέσεις είναι να έχετε πτυχίο Αγγλικής γλώσσας από τμήμα ΑΕΙ, καθώς και πολύ καλή γνώση διαχείρισης επεξεργασίας κειμένου Office, ηλεκτρονικής αλληλογραφίας και τυφλό σύστημα δακτυλογράφησης. Προαιρετικά πτυχίο Δημοσιογραφίας/Επικοινωνίας.

Τμήμα Reporting & Analysis
Είναι το τμήμα που καθημερινά επεξεργάζεται και αναλύει τη δημοσιότητα των συνδρομητών μας.

Για να κάνετε αίτηση σε αυτό το τμήμα οι απαραίτητες προϋποθέσεις είναι πτυχίο Δημοσιογραφίας/Επικοινωνίας, αναλυτική σκέψη και πάρα πολύ καλή γνώση Microsoft Office (Microsoft word, Excel, PowerPoint). Απαραίτητη η άριστη γνώση αγγλικών.

Τμήμα Αποδελτίωσης
Είναι το τμήμα που καθημερινά επεξεργάζεται τα έντυπα μέσα (εφημερίδες και περιοδικά). Η εργασία γίνεται μέσω υπολογιστικών συστημάτων και ξεκινάει πολύ νωρίς το πρωί.

Για να κάνετε αίτηση σε αυτό το τμήμα οι απαραίτητες προϋποθέσεις είναι πτυχίο Δημοσιογραφίας/Επικοινωνίας.

Τμήμα IT
Είναι το τμήμα που είναι υπεύθυνο για όλα τα πληροφοριακά συστήματα της εταιρίας και το data Room.

Για να κάνατε αίτηση σε αυτό το τμήμα θα πρέπει να είστε πτυχιούχος Τμήματος Πληροφορικής με ειδίκευση σε δίκτυα, βάσεις δεδομένων και προγραμματισμό.

Τμήμα Πωλήσεων
Για να κάνατε αίτηση για το τμήμα Πωλήσεων θα πρέπει να έχετε στο βιογραφικό σας τουλάχιστον δύο έτη προϋπηρεσίας σε ανάλογη θέση.

Τμήμα Λογιστηρίου
Για να κάνατε αίτηση στο τμήμα Λογιστηρίου θα πρέπει να έχετε πτυχίο ανάλογης σχολής και προϋπηρεσία.

Διαθέσιμες Θέσεις Εργασίας

Web Developer

Η Clip News αναζητά Web Developer για full time απασχόληση (remote ή on-site/hybrid στη Θεσσαλονίκη).

Θέλεις να κάνεις τα επόμενά σου βήματα στην Επιστήμη των Δεδομένων; Η Clip News δραστηριοποιείται στους χώρους του Media Monitoring και Media Analysis από το 1992, αναπτύσσοντας πλέον εργαλεία Μηχανικής Μάθησης και Τεχνητής Νοημοσύνης για την ανάλυση δεδομένων, και τώρα αναζητά Web Developer για να ενταχθεί στην ομάδα της!

 Στοιχεία θέσης

  • Πλήρης απασχόληση, Δευτέρα-Παρασκευή

Παροχές

  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Αμοιβές ανάλογες των προσόντων
  • Προοπτικές εξέλιξης σε μια σταθερά αναπτυσσόμενη εταιρεία
  • Ευελιξία εργαζομένου (επιλογή μεταξύ on-site, remote, hybrid)

    Ρόλος

    Αναζητούμε έναν PHP Developer να ενταχθεί στην ομάδα μας. Αυτή η θέση απαιτεί συνδυασμένη εμπειρία σε front-end (PHP, CSS, JS, κλπ.) και σε back-end (PHP, SQL). Οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρία χρήσης της PHP με MVC Frameworks.

    Αρμοδιότητες

    • Συνεχής διατήρηση και ενημέρωση των προϊόντων και υπηρεσιών μας
    • Βελτιστοποιήσεις ώστε να έχουν οι υπηρεσίες μας πάντα την καλύτερη ανταπόκριση και αξιοπιστία
    • Ενσωμάτωση νέων χαρακτηριστικών και εργαλείων στο προϊόντα μας
    • Υλοποίηση νέων προϊόντων

    Προσόντα

    • Πτυχίο (BSc) στην επιστήμη των υπολογιστών ή σχετικό πεδίο
    • Τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρία σε PHP, MVC frameworks, MSSQL
    • Εμπειρία σε τεχνολογίες και πλατφόρμες front-end, όπως JavaScript/jQuery, CSS, HTML
    • Εμπειρία στην ανάπτυξη εφαρμογών για έξυπνες συσκευές με χρήση τεχνολογιών cross-platform (Cross-Platform Frameworks)
    • Επιθυμητή εμπειρία στο Yii PHP Framework
    • Βασικές γνώσεις REST
    • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (γραπτά και προφορικά)

        Δεξιότητες

        • Προσαρμοστικότητα
        • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
        • Ομαδικό Πνεύμα
        • Υπευθυνότητα
        • Ευελιξία

        Μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μας στο hr@clipnews.gr για περισσότερες πληροφορίες.

        Συνήθως μας παίρνει περίπου δύο εβδομάδες για να αξιολογήσουμε τις αιτήσεις σε περιόδους που έχουμε δημοσιευμένες αγγελίες για ανοιχτές θέσεις εργασίας. Αν επιλεχθείς για να προχωρήσεις στα επόμενα στάδια της διαδικασίας, της συνέντευξης και των δοκιμαστικών, θα επικοινωνήσουμε μαζί σου.

        Monitor, Analyze, Predict μαζί μας!

          Υπάλληλος Γραφείου (τμήμα Scanning)

          Η Clip News αναζητά εργαζόμενο στην Καισαριανή για εκ περιτροπής εργασία.

          Περιγραφή

          Η Clip News δραστηριοποιείται στους χώρους του Media Monitoring και Media Analysis από το 1992, και τώρα αναζητά Υπάλληλο Γραφείου με αρμοδιότητες Scanning Εντύπων για να ενταχθεί στην ομάδα της!

          Ο υπάλληλος αυτός θα παραλαμβάνει εφημερίδες που έρχονται από το πρακτορείο διανομής Τύπου στα γραφεία Αθηνών (Καισαριανή) και θα τις σκανάρει, φροντίζοντας ταυτόχρονα να καταγράφει και να αρχειοθετεί τα έντυπα που επεξεργάστηκε.

            • Εργασία μόνο τα Σάββατα με ωράριο 2:30 το μεσημέρι με 9:30 το βράδυ.
            • Θα προτιμηθούν οι υποψήφιοι που διαμένουν στην Καισαριανή ή στις γύρω περιοχές (όπως Παγκράτι και Ζωγράφου).

            • Παραλαβή των εντύπων από πράκτορα
            • Καταγραφή και έλεγχος ελλείψεων
            • Συμπλήρωση αρχείου ελέγχου των εντύπων
            • Σκανάρισμα των εντύπων ακολουθώντας τη σειρά προτεραιότητας
            • Ενημέρωση συναδέλφου επόμενης βάρδιας για εκκρεμότητες (ελλείψεις εντύπων, λάθη, τεχνικά προβλήματα κτλ.)
            • Επικοινωνία με το πρακτορείο για τυχόν ελλείψεις ή άλλα προβλήματα
            • Καθαρισμός μηχανημάτων scanning

            Απαραίτητα Προσόντα

            • Καλή χρήση ΗΥ
            •  Καλή γνώση MS Office
            •  Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
            •  Επικοινωνιακές ικανότητες με ακρίβεια και σαφήνεια
            •  Ικανότητες ιεράρχησης προτεραιοτήτων και οργάνωσης

            Παροχές

            •  Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
            •  Συμμετοχή σε team building δράσεις

            Αποστολή Βιογραφικού

              Μείνετε ενημερωμένοι

              Εγγραφείτε στο Newsletter της Clip News για να λαμβάνετε ενδιαφέρουσες έρευνες δημοσιότητας για διάφορους κλάδους και άλλα νέα.

              You have Successfully Subscribed!